Hospitacije ob šolskih projekcijah

FOŠ 272 ogledov

Hospitacije ob šolskih projekcijah predstavljajo 2. modul programa strokovnega usposabljanja FOŠ v šolskem letu 2017/2018: Filmska vzgoja v učilnici in v kinu

Dejavnost je sestavljena iz ogleda filma, opazovanja pogovora po šolski projekciji z učenci ter refleksije strokovnih delavcev s filmsko-vzgojno pedagoginjo in izvajalko usposabljanja. Usposabljanje traja 3 ure.

Sova in miška Uilenbal
Simone van Dusseldorp, Nizozemska, 2016, 85 min

Termin:
torek, 21. november, ob 9:30
Kraj: Kino Metropol Celje
Starostna skupina: 1. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Živa Jurančič

Spoznajmo »risanke«
Program slovenskih kratkih animiranih filmov

Termin:
petek, 15. december, ob 9:00
Kraj: Kino Park Murska Sobota
Starostna skupina: 1. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Martina Peštaj

Kapitan Fantastični Captain Fantastic
Matt Ross, ZDA, 2016, 118 min

Termin:
sreda, 10. januar, ob 9:30
Kraj: Kulturni dom Slovenj Gradec
Starostna skupina: 3. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Barbara Kelbl

Sonita Sonita
Rokhsareh Ghaem Maghami, Nemčija/Iran/Švica, 2015, 90 min

Termin: ponedeljek, 15. januar, ob 10:00
Kraj: Kinodvor, Ljubljana
Starostna skupina: 3. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Mirjam Milharčič Hladnik

Fant z oblaki Cloudboy
Meikeminne Clinckspoor, Belgija/Švedska/Nizozemska /Norveška, 2016, 77 min

Termin: ponedeljek, 22. januar, ob 9:00
Kraj: Kino Brežice
Starostna skupina: 2. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Irena Matko Lukan

Zbogom, Berlin! Tschick
Fatih Akin, Nemčija, 2016, 93 min

Termin: četrtek, 1. februar, ob 10:30
Kraj: Kino Sora Škofja Loka
Starostna skupina: 3. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Mirjam Milharčič Hladnik

Moja sestra suhica Min lilla syster
Sanna Lenken, Švedska/Nemčija, 2015, 95 min

Termin: torek, 20. februar ob 11:00
Kraj: Kino Rogaška Slatina
Starostna skupina: 2. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Irena Matko Lukan

Bučko Ma vie de Courgette
Claude Barras, Švica/Francija, 2016, 66 min

Termin: torek, 6. marec, ob 10:10
Kraj: Kino »Svoboda« Žiri
Starostna skupina: 2. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Irena Matko Lukan

Kratkohlačniki
najboljši kratki filmi za otroke in mlade

Termin: petek, 9. marec, ob 8:45
Kraj: Kosovelov dom Sežana
Starostna skupina: 2. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Barbara Kelbl

Zverinice iz gozda Hokipoki Dyrene i Hakkebakkeskogen
Rasmus A. Sivertsen, Norveška, 2016, 75 min

Termin: petek, 16. marec, ob 9:30
Kraj: Art kino Odeon Izola
Starostna skupina: 1. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Ana Peršič

Gospodična Nemitežit Jamais contente
Emilie Deleuze, Francija, 2016, 90 min

Termin: petek, 30. marec, ob 10:30
Kraj: Delavski dom Trbovlje
Starostna skupina: 3. triada
Filmsko-vzgojna delavka: Ana Peršič